0

Najlepsze polskie konta o Australii i Nowej Zelandii

Czyli subiektywna lista 6 najlepszych kont o podróżach i życiu w Australii i Nowej Zelandii.

(kolejność przypadkowa)

Joanna Strózik

Ale zanim zaczniemy, to jeżeli jeszcze nie subskrybujesz mojego YouTuba oraz konta na Instagramie, to koniecznie mnie tam zaobserwuj.

Julia z Whereisjuli

Julia na codzień mieszka w Brisbane i jest chyba najbardziej znaną polską blogerką piszącą o Australii. Link do jej bloga znajdziecie TU. Jest także autorką dwóch fantastycznych książek. Jej codzienne życie możecie podglądać na Instagramie @whereisjuliplussam . Julia, tak jak ja, jest fanką kampingowania i przygód. Każdy jej post jest zilustrowany pięknymi zdjęciami, a jej pozytywne nastawienie sprawia, że człowiek od razu się uśmiecha.

Marta @beutylookbymarta

Marta mieszka w Perth, a jej codzienne relacje na Instagramie sprawiają, że jeszcze bardziej chcę odwiedzić to miasto! Poza tym Marta ma niesamowity styl i oko do wyszukiwania perełek z second-handów, czego bardzo jej zazdroszczę. Na szczególną uwagę zasługują jej weekendowe stories – samo ich oglądanie sprawia, że czuję się wypoczęta!

Ela @niesmigielska

Rany Julek jak ta dziewczyna pisze! Ela mieszka w Sydney, ale nie wysyłam Was do niej po porady dotyczące wartych zobaczenia miejscówek w operowym mieście, ale po doskonałe spostrzeżenia z codzienności ubrane w piękne słowa. Zaczynając czytać post Nieśmigielskiej, człowiek nigdy nie wie co znajdzie na jego końcu. Poza tym u Eli znajdziecie także świetne reportażowe kadry.

Gosia @rodzinawaustralii

Gosia wraz z mężem i trójką dzieci przeprowadziła się niedawno z szalonego Sydney do spokojnego Grafton w Nowej Południowej Walii. Na swoim koncie pokazuje nie tylko jak wygląda jej codzienność, ale także opowiada o swoich przeżyciach we wspólnocie kościelnej, z której po latach wystąpiła (mega ciekawe!).

Krzysiek, czyli Programista na Wygnaniu

Krzysiek jest programistą mieszkającym w Sydney. Od kilku lat prowadzi konto na YouTube (Programista na Wygnaniu), gdzie opowiada nie tylko o życiu w Australii, ale także o nauce oraz ciekawostkach z dziedziny nowych technologii. Wszystkie materiały Krzyśka są rzetelnie przygotowane i dobrze zrealizowane.

Sandra

Sandra jest jedyną przedstawicielką Nowej Zelandii w tym zestawieniu, ale za to jaką! Kiedy po raz pierwszy zobaczyłam jej konto, to aż mnie ciarki przeszły. Jestem miłośniczką gór, a gór u @snguydinh jest pod dostatkiem. Piękne kadry i kolory, czego chcieć więcej?